Pełnomocnicy bez mocy

Na wniosek Rady Fundacji, zaakceptowany przez Prezydium ZG ZŻWP, we wrześniu 2019 roku, Zarząd Główny Związku podjął uchwałę o utworzeniu związkowej struktury pełnomocników ds. kontaktu z Fundacją.

Uznano wówczas, że istniejąca instytucja o nieskonkretyzowanym podporządkowaniu przeżyła się i coraz bardziej stawała się martwa. Pełnomocnicy w nowym układzie zostali powołani przez Zarządy Wojewódzkie i Rejonowe na przełomie 2019/2020 r. i podlegają bezpośrednio prezesom ZW/ZR. Na co dzień współdziałają z innymi czynnikami zajmującymi się problemami socjalnymi i zdrowotnymi. Koordynacją ich działań w Związku zajmuje się wiceprezes Zarządu Głównego ds. socjalno-zdrowotnych.

W czasie ostatniej kampanii sprawozdawczo-wyborczej pojawiło się sporo pełnomocników nowego zaciągu. Ale minął już rok a struktura jeszcze nie ożyła.  Do kwietnia tylko trzech nowicjuszy zamówiło fundacyjne cegiełki, w tym jeden dwukrotnie. Pełnomocnikom jakby brakowało mocy. Może rozbudzą się wraz z pełnią wiosny, bądź latem. Spróbujemy im pomóc rozmowami inspirująco-metodycznymi. Chcielibyśmy zobaczyć jak struktura rośnie i rozkwita. Na jej uwiąd jest jeszcze chyba za wcześnie.