Aktualności, sprawozdania, informacje.

Darczyńcom chwała!

Charytatywność i ofiarność nie są najmocniejszymi stronami wojskowego środowiska emeryckiego. Sięganie do własnego portfela by wesprzeć kolegę w potrzebie idzie wyjątkowo opornie. Tym bardziej serdecznie chcieliśmy podziękować wszystkim osobom, które o Fundacji pamiętają i ją wspierają.

Czytaj więcej: Darczyńcom chwała!

Brat czeka na pomoc

W ramach przedsięwzięć służących pozyskiwaniu środków na fundusz zapomogowy inicjujemy nową akcję Grosz na Fundację. Jest ona skierowana nie tylko do szeregowych członków Związku, lecz także do wszystkich funkcyjnych.

Czytaj więcej: Brat czeka na pomoc

Pełnomocnicy bez mocy

Na wniosek Rady Fundacji, zaakceptowany przez Prezydium ZG ZŻWP, we wrześniu 2019 roku, Zarząd Główny Związku podjął uchwałę o utworzeniu związkowej struktury pełnomocników ds. kontaktu z Fundacją.

Czytaj więcej: Pełnomocnicy bez mocy

Sprawozdania za rok 2021

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji, do pobrania tutaj (plik .pdf)

Sprawozdanie finansowe Fundacji, do pobrania tutaj (plik .pdf)

Ty też możesz

W ramach przedsięwzięć służących pozyskiwaniu środków na fundusz zapomogowy inicjujemy nową akcję Grosz na Fundację. Jest ona skierowana nie tylko do szeregowych członków Związku, lecz także do wszystkich funkcyjnych. A może nawet głównie do nich. Większość z nich o potrzebie, a nawet obowiązku koleżeńskiego wspierania osób potrzebujących ze środowiska emerytów i rencistów wojskowych, wyraźnie zapomniała. A podobno przykład idzie z góry. Ale – niestety – teraz jakoś nie chce. Zarząd Fundacji uważa, że warto to zmienić, a powyższe powiedzenie odświeżyć i zacząć wdrażać. Podsumowując: Łap cegiełkę, Grosz na Fundację, Wspomóż Kolegę w potrzebie – będzie to Twoja Wpłata na Brata.

Pośpiesz się, nie zwlekaj!