Aktualności, sprawozdania, informacje.

1% we wskaźnikach

 Z odpisu 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 r. uzyskaliśmy ok. 61 tys. zł. Jeśli dotrą od nas jeszcze jakieś zapóźnione wpłaty to one już zmienia niewiele. Wsparło nas 1765 podatników. Około 15% tej liczby stanowią członkowie Związku. To niewiele – jesteśmy rozczarowani.

Czytaj więcej: 1% we wskaźnikach

Brawo dziennikarze!

 Z darowizn Fundacja otrzymuje rocznie ok. 13-16 tys. zł. Na tę kwotę składają się głównie wpłaty pochodzące od osób fizycznych. Kilka wpłat rocznie od osób prawnych (ZW/ZR, koła) to zdecydowanie za mało. Do wskazanej puli najwięcej w 2017 r. wniósł niewielki, kilkunastoosobowy Klub Dziennikarzy i Wydawców z Warszawy, średnio po ok. 250 zł. od osoby. Oznacza to, że pozostali członkowie Związku dorzucili z tego tytułu do fundacyjnej kasy poniżej 1 zł. na osobę. W 2018 roku wpłaty Klubu przekroczyły już 3 tys. złotych. Naśladowców nie widać.


Członkom Klubu dziękujemy i przesyłamy serdeczne gratulacje!

Sprawozdanie za rok 2017

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji za 2017 rok: plik PDF.

Dyplom dla Pana Adama

W lutym br. w naszej siedzibie przy ul. J. Bema 87 w Warszawie, odbyła się miła uroczystość wręczenia dyplomu honorowego Panu Adamowi Krasieńce, który od lat wspiera Fundację, zwłaszcza w przedsięwzięciach promocyjnych.

Czytaj więcej: Dyplom dla Pana Adama

Uwaga – Brat w potrzebie!

Od kilku lat Fundacja boryka się z problemem, który uznajemy za zasadniczy: potrzeby wojskowego środowiska emeryckiego są większe niż nasze możliwości. Większość danych obrazujących ten stan rzeczy przedstawiliśmy i omówili w GWiR. Analizując prośby, ich motywację i liczne załączniki, ze smutkiem stwierdzamy, że krąg ubóstwa wśród emerytów i rencistów wojskowych się rozszerza. Smutne jest i to , że nie możemy pomóc wszystkim, ani w takiej wysokości jakiej by oczekiwali. Choć bardzo tego pragniemy, to po prostu jest nierealne; nie mamy takich możliwości.

Czytaj więcej: Uwaga – Brat w potrzebie!